Hörmann

Czas monotonnych bram dawno już minął – obecnie istnieje ogromny wybór bram garażowych łączących w sobie funkcjonalność, piękny wygląd i bezpieczeństwo. Aby dokonali Państwo wyboru właściwej bramy garażowej, przedstawiamy poniżej informacje, które należy wziąć pod uwagę przed jej zamówieniem.

Typy bram garażowych i odpowiedni rodzaj otworu garażowego

Do bram garażowych zalicza się przede wszystkim bramy segmentowe, uchylne i rolowane. Garażowe bramy segmentowe chowają się pod sufitem, lub – jak w przypadku bocznych bram segmentowych – otwierają się na bok. Garażowe bramy segmentowe zbudowane są z poszczególnych segmentów, które przesuwają się w bocznych prowadnicach w górę i w dół. Dzięki temu kierowca może zaparkować samochód tuż przed samą bramą lub zaraz za nią wewnątrz garażu. Garażowe bramy segmentowe charakteryzują się m.in. wysoką izolacyjnością cieplną i są szczególnie popularne wśród prywatnych inwestorów.

W sytuacji, gdy miejsce pod sufitem garażowym musi pozostać wolne, mogą być zastosowane dwa inne typy bram: boczne bramy segmentowe, umieszczane na ścianie obok otworu garażowego oraz garażowe bramy rolowane, zwijane na wale bezpośrednio nad otworem. Obydwa typy odznaczają się wysoką – jak w przypadku bram rolowanych lub bardzo wysoką jak w przypadku bocznych bram segmentowych – izolacyjnością cieplną i są dostępne w wielu wzorach i kolorach umożliwiających ich dostosowanie do elewacji budynku. Bramy uchylne to korzystne cenowo i otwierane pionowo bramy garażowe, które najlepiej sprawdzają się w nieocieplanych, wolnostojących budynkach

Brama drewniana czy stalowa? – który materiał wybrać?

Modne elewacje z drewnianymi elementami, a także domy drewniane i stylizowane na rustykalne wymagają odpowiednich bram garażowych. Czy zawsze najlepsze będą tu bramy z litego drewna? To wybór dla tych, którzy przede wszystkim cenią urodę naturalnego materiału i mogą zapłacić za bramę więcej, a do tego mają czas, by systematycznie poddawać ją zabiegom konserwacyjnym. Bramy te bowiem nie są tak odporne na działanie warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych jak bramy stalowe.

Stalowe bramy garażowe są trwałe i wytrzymałe. Ocynkowany ogniowo materiał i wysokiej jakości obustronna powłoka gruntująca chronią powierzchnię bramy i zabezpieczają całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem korozji. Do niewątpliwych zalet stalowych bram garażowych należą również m.in. wysoka lub bardzo wysoka izolacyjność cieplna oraz łatwość pielęgnacji.

Rola izolacji garażu

Izolacja garażu ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy garaż znajduje się bezpośrednio w bryle budynku lub jest używany jako warsztat. Ocieplane garażowe bramy segmentowe posiadają bardzo wysoki poziom izolacyjności cieplnej. Ponadto – dzięki stabilnej płycie bramy – poruszają się stosunkowo cicho, dzięki czemu nie przeszkadzają w wykonywaniu czynności wymagających koncentracji. Dodatkowe zestawy ThermoFrame wykonane z tworzywa sztucznego i stosowane do montażu ościeżnicy bramy minimalizują ryzyko powstawania mostka termicznego między ścianą, a ościeżnicą. Zastosowanie takich zestawów pozwala na zwiększenie izolacyjności cieplnej o kolejne 15%.

 

Wykonanie garażowych bram segmentowych z materiałów najwyższej jakości gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Specjalna konstrukcja otwieranych pionowo bram zapewnia oszczędność miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkową zaletą jest możliwość instalacji w każdym otworze garażowym oraz nawet o 14 cm większe światło przejazdu w porównaniu do bram uchylnych. Wyjątkowo elastyczne, czterostronne uszczelnienie zapewnia wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych i ogranicza straty ciepła.

Garażowe bramy uchylne zapewniają trwałość i niezawodność działania oraz bezpieczeństwo obsługi. Szeroka oferta, która daje możliwość indywidualnego zaprojektowania wyglądu bramy zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. W trosce o Państwa bezpieczeństwo bramy uchylne firmy Hörmann wyposażone są w innowacyjne rozwiązania zabezpieczające m.in. przed podważeniem czy opadnięciem skrzydła bramy.

Garażowe bramy rolowane i bramy podsufitowe RollMatic umożliwiają zachowanie maksymalnej ilości wolnej przestrzeni i zastosowanie niemal w każdym otworze garażowym.
W komplecie z bramą rolowaną dostarczany jest łatwy w konserwacji i niezawodny napęd.

Brama podsufitowa zalecana jest do garaży z bardzo niskim nadprożem, natomiast brama rolowana sprawdzi się w sytuacji, gdy konieczne jest zachowanie wolnego miejsca pod sufitem.

Boczne bramy segmentowe nadają się do stosowania nawet w szczególnie trudnych sytuacjach montażowych (np. w garażach ze skośnym dachem), a przy tym nie ograniczają wysokości przejazdu. Płyta bramy wykonana z paneli warstwowych o grubości 42 mm, wypełnionych pianką PU, gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Możliwość częściowego otwarcia bramy ułatwia użytkownikom dostęp do garażu. Cicha praca bramy, elastyczne uszczelnienie i łatwy montaż sprawiają, że boczna brama segmentowa jest idealnym rozwiązaniem dla Państwa domu!

Najnowsze katalogi bram firmy Hormann

ul. Gen. J. Dąbrowskiego 99/19

93-202 Łódź

biuro@emfaniso.pl

788-841-573